Biegam zazwyczaj sama. Mam świadomość, że na trasie biegu mogą przytrafić się niebezpieczne, losowe zdarzenia dotyczącego mojego zdrowia.  W internecie znalazłam świetny gadżet, dzięki któremu czuję się bezpieczniej, spokojniej - osobistą opaskę ratunkową ICE STRIPE.

ICE STRIPE to nic innego jak zwykła bransoletka, która zawiera spersonalizowane dane jej właściciela, takie jak: imię, nazwisko, adres, numer pesel, grupę krwi, informacje o chorobach, numery telefonów ICE. Skrót „ICE” (In Case of Emergency) oznacza „w nagłym przypadku” i stosowany jest przez służby ratunkowe na całym świecie. Informuje on służby medyczne kogo z najbliższych należy powiadomić w razie nagłej potrzeby.

A więc wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: Natalia przewróciła się podczas biegu i straciła przytomność. Przypadkowy przechodzień zauważył tę sytuację i wezwał pomoc. Dzięki bransoletce, założonej w widocznym miejscu, Natalię łatwo było zidentyfikować i szybko o zaistniałym fakcie powiadomić jej bliskich, którzy zaczynali już niepokoić się dlaczego Natalia nie wróciła jeszcze z treningu.
Oczywiście to tylko przykład - Natalia żyje i ma się świetnie! Ale warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu, które są przecież najważniejsze!

Dane na bransoletce są grawerowane, są więc trwałe i odporne na otarcia. Bransoletka jest niedroga, wykonana estetycznie i tak naprawdę można nosić ją na codzień. Do wyboru jest kilka rożnych modeli i kolorów. Ja zdecydowałam się na zakup, ale tak naprawdę bransoletkę można również wykonać samemu. Najważniejsze to mieć ją ze sobą.

Zadbaj o siebie na trasie!

2017-11-19Galeria zdjęć: